לקבל את פסח אחרת – כתבה בעיתון בקהילה

להתארגן לפסח אחרת - אדוה פאר - אחרת - ייעוץ ארגוני

פנינים, בקהילה

פסח הוא בהחלט משימה משמעותית שתופסת נתח גדול בלוח השנה. כבר מט"ו בשבט הוא מתחיל להזדחל, ובכל בית הוא הופך להיות חלק מהשיח המשפחתי.

כיועצת ארגונית, אני פוגשת יום יום בארגונים, מוסדות ועסקים, שמתמודדים עם אתגרים שונים המהווים חלק מההווי הארגוני. פה זה קושי בניהול צוות, שם זה בעיה כלכלית, יש שמתמודדים עם בניית פרדיגמה חדשה, ויש שעסוקים בהישרדות היומיומית על כל המשמעות שלה.

כן, גם משפחה היא ארגון. עם היררכיה, הנהלה, צוות, היבטים כלכליים, וכל היוצא בכך, וחג הפסח מהווה אתגר תקופתי גדול.


כדי להגיע לחג הגאולה כבני מלכים, אני מציעה לקחת את ההיבטים הארגוניים ולהחיל אותם על הבית שלכן. הדבר הראשון הוא חיבור למטרה. כאשר מחברים את כל בני הבית למטרה המרכזית, באופן שכל אחד מרגיש שזה ממש "העניין שלו", קל יותר להשיג תוצאה מיטבית.

הדבר השני הוא עבודת צוות מנצחת. ליצור אצל בני הבית תחושה של צוות שעובד על פרויקט משותף, פרויקט שיש לו יעדים ברורים ומדידים, לוחות זמנים ידועים מראש וחלוקת עבודה נכונה, שתיצור תחושה שיוויונית ולא מתסכלת (אני עשיתי כבר את כל הארון והיא בקושי מדף אחד). ניתן להטיל על ראש הצוות את חלוקת העבודה, באופן שכולם יהיו מרוצים.

הדבר השלישי הוא תכנון נכון. אחרי שרתמנו את כולם למטרה, הכנסנו לאווירה- הכל עומד על תכנון נכון ומדויק. ככל שנשכיל לחלק את העבודה נכון מבחינת לוחות הזמנים, מבחינת הכוחות הקיימים, עם לקיחת בלת"מים (בלתי צפויים) בחשבון – יקל על חברי הצוות לעמוד ביעדים.

חשוב להשתמש בעזרים כמו טבלאות, רשימות, מחיקות וכתיבת הערות – אלה עוזרים לנו לדעת היכן אנחנו עומדים, והאם המטרה מושגת.

המרכיב הרביעי והחשוב מאד, הוא תגמולים ותמריצים. כמו בכל ארגון, כמו בכל בית, בעצם כמו אצל כל בני האדם – תמריצים הם פתרון מצוין להניע לפעולה. כאשר יש תגמול לעשייה – היא נהפכת לקלה יותר ונעשית באווירה טובה ובחשק. ערב פסח זקוק לכאלה דברים, ואסור לשכוח לתת להם מקום. יציאה בשבת הגדול יכולה לההפך לתגמול משמעותי וגדול – "אם אנחנו מסיימים את כל המשימות עד שבת הגדול – יוצאים לשבת חוויה ב…" או "צוות מצטיין יקבל פרס בשבת הגדול" ותמשיכו אתן עם יד הדמיון הטובה עליכן.


ומעל לכל, יש את ההנהלה. ניהול נכון מצעיד קדימה, מניע לעבר המטרה וכובש כל אתגר. כן, הורים, אתם כמנהלים את הצוות המקסים שלכם – שימו לב לסגנון הניהול בו אתם משתמשים – בחרו בניהול מעודד, מפרגן, נעים ונינוח. שימו לב לצוות שמתקשה להתמודד עם המשימות – לפעמים אנחנו דורשים יותר מדי, תנו לכולם את היכולת להצליח לכבוש את היעד, להתמודד עם האתגר ולחוש את התחושה המתוקה של ניצחון ושליטה.

ממש כמלכים.

 

לשגשוג הניהול המעולה שלך!

אדוה פאר

"אחרת"- מנכ"ל ובעלים