הרצאות וסדנאות

להיות קהל זה כיף. מישהו אחר עומד על הבמה ומדבר בביטחון, יש כסאות נוחים וכיבוד טעים. הבעיה מתחילה כשההצגה נגמרת, והקהל נשאר עם השראה גדולה שהופכת די מהר לתסכול – "מה עכשיו? איך אפשר ליישם?"

אצלנו ב"אחרת", התכנים בהרצאות ובסדנאות מבוססים על מחקרים מעולמות הפסיכולוגיה, ההתנהגות הארגונית, והגישור. שילוב ייחודי שמאפשר לנו להקנות לקהל כלים חיוניים שניתן להשתמש בהם באופן מיידי, מחר בבוקר. לתקשר טוב יותר עם הסביבה, לפתח חוסן ניהולי, לנהל סמכות ואחריות, לפתח מוטיבציה ועוד.

לאורך השנים, אנו ב"אחרת" מלווים ארגונים בפעילותם, בתהליכי ייעוץ ואסטרטגיה ארוכי-טווח. הידע והתובנות מהליווי מצטברים, ומאפשרים לנו לחלוק אוצר יקר של ידע וניסיון גם באופן ממוקד – בהרצאה או סדנה. מהות ההרצאות והסדנאות היא לעבור יחד תהליך מואץ כקבוצה – להתגבש כצוות, להעביר מסרים בין הדרגים, להתכנס לסיעור מוחות משותף, ולא פחות מכך – לעבור יחד חוויה משותפת ומעצימה.

01

סדנאת ניהול
קונפליקטים

כולנו נתקלים בקונפליקטים מקצועיים ואישיים בכל יום ובכל מקום, הסוד הוא לדעת לנהל אותם, ולא לתת להם לנהל אותנו. סדנא זו מאפשרת העמקה במושג "קונפליקט", בוחנת דפוסי התמודדות שונים, מסייעת לכל משתתף לזהות את דפוס ההתמודדות השכיח שלו ומעניקה כלים מעולם הגישור לבחירת דרך הפעולה הנכונה במצב נתון, במטרה להצליח להתמודד עם הקונפליקטים והדילמות בדרך מיטבית.

02

מוטיבציה
והנעת עובדים

ארגון שעובדיו נטולי מוטיבציה אינו יכול להתקדם, להשתפר ולעיתים אף להתקיים. עבודה חסרת מוטיבציה מובילה לחוסר תוצאות, לקיפאון ולחוסר רווחיות הארגון. כדי להתקדם עליך ראשית להבין- מה מעניין את עובדיך? מה מניע אותם? מה יגרום להם לעבוד באפקטיביות וכיצד זה תורם לפרודוקטיביות של העשייה שלך? סדנא זו מיועדת לעובדי הארגון ומנהליו. היא מותאמת אישית לארגון עצמו, לאופיו ולערכיו, ומטרתה לשפוך אור על הדרכים השונות להעלאת מוטיבציה בקרב העובדים על מנת לשפר את תוצאות הארגון כולו.

03

פיתוח חזון ארגוני
מכוון יעדים

כאשר היעד שלנו אינו ברור אין לנו יכולת לנתב את הדרך אליו. היכולת להצביע על נקודה רחוקה אליה נרצה להגיע מאפשרת הגדרה של חזון ותכנון הצעדים הנדרשים להשיגו. לאחר שמוסכם החזון ניתן לקבוע יעדי משנה שיש להשיג בדרך ולבנות תכנית פעולה להשגתם. ארגון הוא גוף דינאמי, והוא נתון לשינויים מתמידים המכתיבים דרכים חדשות, מטרות נוספות והתאמה לסביבה משתנה. בכל צומת דרכים של שינוי יש לעצור, לבחון את מצבנו הנוכחי ולנתב מחדש את הדרך להשגת היעדים החדשים.

04

מנהל או מתנהל?
פיתוח מנהיגות

מנהיגות היא הכוח המניע את הארגון להצלחה. רק שמרוץ החיים, הדרישות והעומסים גורמים לנו להתנהל במקום לנהל. דפוס עבודה זה מרחיק אותנו, המנהלים, מהדמות האולטימטיבית שלנו, בה אנחנו מנהיגים בעוצמה ופועלים בתבונה. בסדנא זו נאפיין את הדפוס הניהולי האישי, ונלמד דרכים חדשות שיובילו אותנו לאני המנהיגותי האולטימטיבי שלנו.

05

מחוברות ארגונית
ופיתוח עבודת צוות

השינויים והתמורות בעולם בכלל ובעולם העבודה בפרט קוראים תיגר על המחוברות הארגונית. ובאמת, מחקרים מראים כי אחוזים מאד נמוכים מהעובדים מדווחים על תחושה של מחוברות למקום העבודה שלהם. אלה נתונים מדאיגים, בעיקר כי הם משפיעים על האווירה בארגון וממילא גם על התפוקה. בסדנא זו נחזק את המחוברות לארגון על ידי בחינת הערכים, הכרות ברובד שונה עם חברי הצוות, חיזוק התקשורת הדו-כיוונית, והכרה בערך הגדול ובהשפעה של העשייה האישית על הסיפור הגדול (אימפקט).

06

דילמת הסמכות
והאחריות

מנהלים מתארים עומסים כבדים שיושבים להם על הכתפיים (והראש), בעוד שהעובדים שלהם מנהלים סדר יום נוח יחסית. והשאלה, מה קורה באותה מערכת יחסים ודינאמיקה בין העובד למנהל, שמותירה את כובד האחריות ועומס המשימות אצל המנהל. ואולי זו הבעיה של המנהל? בסדנא מרתקת זו, נבחן את ההרגלים הניהוליים באמצעות קופים, ונלמד כיצד לסגל הרגלים נכונים יותר, שיאפשרו לנו לנהל מתוך בטחון וחוסן.

07

ניהול זמן
וניהול אנרגיה

אילו היו לי עוד שעתיים ביום הייתי..." מוכרת לכם האמירה הזו? במציאות הדינאמית והמשתנה של חיינו, אשר מתאפיינת בעומס מטלות, דרישות ומחויבויות, אין מנוס מניהול נכון של הזמן, ויותר מכך- ניהול נכון של האנרגיה. מהם הכלים שבעזרתם ניתן לשפר מיומנויות אלה? מה שיטת העבודה שתיצור לנו יותר הספקים עם רוגע? על כך נלמד בסדנא (ניתן להתייחס גם לנושא העבודה מהבית, באם רלוונטי).

08

פיתוח
חוסן ניהולי

מנהלים מתמודדים עם אתגרים רבים. הצורה בה אנו בוחרים לפעול בזמני אתגר או משבר, משפיעה באופן ישיר על תוצאת המשבר. והשאלה הגדולה היא- מה הדבר שאנחנו צריכים לפתח, כזה שיעזור לנו לצלוח משברים, ולצאת מחוזקים מהם. המרכיב הסודי הינו חוסן אישי (resilience). מהו חוסן אישי? כיצד מצליחים לייצר אותו? כיצד מנחילים אותו לכלל המערכת? ואיך הופכים אותו לחלק אינטגרלי מחיינו? בכך נעמיק ונלמד (ניתן להעמיק בנושא זה באמצעות כמה מפגשים).

09

תכנון והצבת יעדים - תנאי להצלחה

"תכניות הן חסרות ערך, אך לתכנון אין תחליף" (ד.איזהאואר). כשאתם מרגישים מתגלגלים ממשימה למשימה, עושים ככל שביכולתכם אך לא מצליחים להרים את הראש מהמים ולראות את התמונה הגדולה- זה הזמן לעצור ולהגדיר מחדש את הדרך, המטרות והיעדים. בסדנא נעסוק בבניית תוכנית אסטרטגית, תוכנית עבודה ונתייחס גם לתופעת ה"ברבור השחור" שמחייבת אותנו לגמישות.

כל נושא מוגש כהרצאה או כסדנה, לבחירתך

מה ההבדל בין הרצאה לסדנה? בעיקר – כמות הזמן העומדת לרשותך.
ההרצאות שלנו אורכות שעה וחצי, והסדנאות אורכות לפחות שלוש שעות.
ההרצאות מרתקות, גדושות בסיפורים מהחיים ומעודדות השתתפות של הקהל, מעוררות השראה.
הסדנאות חווייתיות והקהל לוקח בהן חלק פעיל, באמצעות סימולציות ותרגילים.

Asset 5

נשמע בדיוק כמו מה שחיפשת? יש לנו מגוון הרצאות וסדנאות בשבילך!
התפריט שלנו עשיר ומגוון, ואם לא מצאת בו בדיוק את מה שחיפשת – הכי כדאי לדבר איתנו

רוצים לשמוע עוד?

בואו נדבר >>>

הוסיפו אותי לרשימת התפוצה